Uzmanlık Belgelerinin Tescili ve Devlet Hizmet Yükümlülüğü Atamaları
02 Nisan 2024

Bilindiği üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü atamaları; Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim, Aralık aylarında yapılmaktadır. Uzmanlığın tescili için belgeler ise Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği günlerinde (tahminen 20-25. günleri arasında bir gün Bakanlığa iletilecek tescil belgeleri için son tarih olmaktadır) evrak teslimi yapılmaktadır.

Bu kapsamda dosyaların hazırlanma, yazışma süreçleri, imza süreçleri ve posta süreçleri de göz önünde bulundurularak Devlet Hizmet Yükümlülüğü atama kuralarına katılmak isteyen Asistanların, tüm bu süreleri dikkate alarak atama aylarının bir önceki ayının ilk 10 günü içerisinde bitirme sınavına girmeleri gerekmektedir.

Bakanlığımız tarafından alınan son karar gereğince tescil evrakları, kurumlar tarafından Bakanlığa iletilecek olup Uzmanlık Eğitimi Bitirme Sınavı tarihlerinin tüm bu süreleri göre planlanması gerekmektedir. Asistanların Bakanlığımızın kararı gereğince tüm bu süreçte Dekanlık ya da Bakanlığa elden teslim edeceği herhangi bir dosya bulunmamaktadır, süreci hızlandırmak için dosyaları elden teslim etmeyi teklif etmeyiniz.