Aile Hekimliği
30 Kasım 2022

Aile Hekimliği

 

Klinik Hakkında

Aile Hekimliği, kendine özgü eğitim içeriği, araştırması, kanıt temeli ve klinik uygulaması olan akademik ve bilimsel bir disiplin ve birinci basamak yönelimli klinik bir uzmanlıktır. Aile Hekimliği Uzmanı yaş, cinsiyet, hastalık ayırt etmeksizin herkese kapsamlı, bütüncül bir yaklaşımla birinci basamak hizmeti sunar.

Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi 4 (dört) ay İç Hastalıkları, 4 (dört) ay Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 3 (üç) ay Kadın Hastalıkları ve Doğum, 2 (iki) ay Psikiyatri, 1 (bir) ay Dermatoloji ,1 (bir) ay Kardiyoloji, 1(bir)  ay Göğüs Hastalıkları, 1 (bir) ay Acil Tıp ve 1 (bir) ay seçmeli rotasyon olmak üzere 18 ay rotasyon ve 18 ay Aile Hekimliği Polikliniği eğitimi olmak üzere 3 (üç) yıl sürmektedir. Aile Hekimliği Poliklinik eğitimimizin 6 ayı Kliniğimize bağlı Eğitim Aile Sağlığı Merkezleri’nde gerçekleştirilmektedir. Kliniğimize bağlı 3 adet Eğitim Aile Sağlığı Merkezimiz, 8 adet Eğitim Aile Hekimliği birimimiz mevcuttur. Asistan Hekimlerimiz ayrıca Aile Hekimliği Poliklinikleri, Erişkin Aşı, Obezite, COVID-19 Takip ve Sigara Bırakma polikliniklerimizde de tecrübelerini artırmaktadır.

Aile Hekimliği Kliniğimizde 1 Prof. Dr. ve 8 Uzman Hekim mevcuttur. 18’i Sözleşmeli Aile Hekimliği Uzmanlık Asistanı  olmak üzere toplam  89 Asistan Hekim eğitim almaktadır.

Aile hekimliği polikliniklerimizde hastalarımız değerlendirilerek ehliyet, işe giriş, lisanslı sporcu sağlık raporu düzenlenmekte, genel birinci basamak sağlık hizmeti sunulmaktadır. Sigara Bırakma Polikliniklerimizde danışanlara sigara bırakma konusunda danışmanlık ve tıbbi tedavi hizmeti sağlanmaktadır. Erişkin aşı polikliniğimizde erişkin yaştaki hastalarımız için tıbbi özgeçmişi ve yaşına göre çeşitli aşılarla hastalıklara karşı bağışıklama yapılmaktadır. (Örnek: Hepatit B, Pnömokok aşılama gibi.) Obezite Polikliniğimiz Endokrinoloji bölümü ile koordineli olarak Obez hastalarımıza danışmanlık ve tedavi hizmeti vermektedir. Kurum Hekimliği Polikliniğimiz hastane çalışanlarının periyodik sağlık muayenelerini ve işe başlayış muayene ve tetkiklerini gerçekleştirmektedir. GETAT Polikliniğimizde Ozon Terapi, Kupa terapi (Hacamat), Hipnoz ve Mezoterapi (ağrı mezoterapisi) hizmeti verilmektedir.

 

Özellikli Hizmetler;

- Sigara Bırakma polikliniği

- Erişkin Aşı Polikliniği

- Obezite Polikliniği

- Kurum Hekimliği

- GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) Polikliniği

- Eğitim Aile Sağlığı Merkezleri

- Aile Hekimliği Poliklinikleri

- COVİD Takip Polikliniği

- Evde Sağlık Hizmetleri

 

Kliniğe nasıl ulaşılır?

Aile Hekimliği Polikliniklerimiz Merkez bina -1. Kat 5. Blokta, Gülbahar Semt Polikliniği 2. Katta ve Çağlayan Adliyesi 1. Katta yer almaktadır.

Sigara Bırakma Polikliniklerimiz Merkez bina -1. Kat 3. blokta ve Gülbahar Semt Polikliniği 4. Katta yer almaktadır.

Obezite ve Erişkin Aşı Polikliniğimiz Merkez Bina Zemin Kat 3. blokta yer almaktadır.

GETAT Polikliniğimiz Eski Bina A blok zemin katta yer almaktadır.

(GETAT Polikliniği bilgi ve randevu için 0212 314 55 55- İç hat no: 76132)