Deri Ve Zührevi Hastalıkları
30 Kasım 2022

Deri Ve Zührevi Hastalıkları

 

Klinik Hakkında

Dermatoloji Kliniğimizde 4 yıl süreli uzmanlık eğitimi verilmektedir. Eğitim günleri çarşamba ve cuma günleri olacak şekilde düzenlenmiş olup dermatoloji alanında görülen hastalıklarla ilgili seminerler verilmekte, yurt dışı dergilerden makaleler, güncel literatürler okunmakta; ayrıca, polikliniğimize başvuran hastalar tartışılmaktadır.

Özellikli Hizmetler:

Hastalarımız MHRS randevusu ile başvuru yapmaktadır. Ancak acil hastalara ve konsültasyon hastalarına bakılan ayrı bir polikliniğimiz de mevcuttur. Kronik ve takip gerektiren Psöriasis, Behçet, Ürtiker, Pemfigus, Mikozis Fungoides ve Dermoskopi hastaları için özel dal polikliniklerimiz mevcuttur. Poliklinik katında bulunan  biyopsi odasında elektrokoter, kriyoterapi, punch biyopsi ve eksizyonel/insizyonel biyopsi gibi işlemler yapılmaktadır. Allerji odasında prick testler uygulanmakta ve biyolojik ilaçların enjeksiyonları yapılmaktadır. PUVA odasında UVB ve UVA fototerapi kabinlerimiz mevcuttur; burada, psöriasis, liken planus, mikozis fungoides gibi hastalıklar tedavi edilmekte; ayrıca hiperhidrozis için iyontoforez uygulaması yapılmaktadır.  Kliniğimizde ayrıca kozmetik ünitemiz mevcuttur. Mezoterapi, botoks ve PRP gibi işlemler devam etmektedir.

Şu anda kliniğimizde biri başasistan kadrosunda diğeri uzman kadrosunda iki doçent çalışmaktadır. Ayrıca,  bir başasistanımız ve bir uzmanımız mevcuttur.  Asistan doktor sayımız 21’dir.

Kliniğe Nasıl Ulaşılır?

Polikliniklerimiz ana bina 1. katta olup 08.30-16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.