Kardiyoloji
30 Aralık 2022

Kardiyoloji

Klinik Hakkında

Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniği, doğuştan kalp hastalıkları, koroner arter hastalığı, hipertrofik kardiyomiyopati, kalp ritim bozuklukları ve kalp kapak hastalıkları konularında eğitim almış alanında tecrübeli 12 uzmanıyla İstanbul'da hizmet veren kardiyoloji kliniklerinden biridir. Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde 1 Profesör, 3 Doçent ve 8 Uzman Doktor görev yapmaktadır.

Uluslararası Tanınmış Uzmanlar

Hastanemiz Kardiyoloji Kliniği İstanbul'un en donanımlı ve deneyimli Kardiyoloji hizmetlerinden birini sunmaktadır. Bu özenin özü, mentorlarının desteğiyle sürekli gelişen akademisyelere sahip ekibimizin akademik gücünden kaynaklanmaktadır. Kliniğimiz, yurt dışı deneyimi olan profesyoneller tarafından güncel ve uluslararası geçerliliğe sahip bir kardiyoloji hizmeti sunmaktadır. En önemlisi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniği bu akademik bilgi birikimini klinik deneyimi ile birleştirerek sizler için en iyi sonucu elde etmektedir.

Hasta Odaklı Bir Ekip

Tüm bu uzmanlığın tek bir yerde olması, bakımınızın ekip arasında tartışılması, test sonuçlarının hızlı bir şekilde alınması ve randevuların koordineli olarak planlanması anlamına gelir. Alanında uzmanlaşmış kardiyoloji uzmanları sizin için birlikte çalışır.

Hastaya Kişiselleştirilmiş Teşhiş ve Tedavi

Başarılı tedavi doğru teşhis ile başlar. Kardiyoloji uzmanlarımız, semptomları ve şikayetleri dinlemek ve anlamak için zaman ayırır. Doktorlarınızın belirti ve semptomlarınıza tam olarak neyin sebep olduğunu belirleyebilmeleri için birkaç testten geçebilirsiniz. Ardından, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun kişiselleştirilmiş bir tedavi planı tasarlamak için sizinle birlikte çalışırlar.

Kardiyologlar, alanında uzmanlaşmış Kalp Damar Cerrahları ve Radyoloji doktorları birlikte çalışır.

Alanındaki En Son Gelişmeleri Uygulamak

Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi kardiyologları, kalp hastaları için teşhis ve tedavileri geliştirmek için sürekli yeni bilgiler araştırıyor ve hem ülke çapında hem de uluslararası alanda bilimsel topluluklara katkıda bulunuyor. Prof. Dr Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ndeki kardiyologlar, dünya çapındaki araştırmacılarla işbirliği yaparak kardiyovasküler tıpta insanların bakımını iyileştiren gelişmelere katkıda bulunuyor.

Kliniğimiz, dünya çapında profesyoneller için kardiyovasküler sağlık konusunda ulusal ve uluslararası eğitim programları düzenlemekte ve kardiyoloji uzmanları yetiştirmektedir. Bir tıp doktorunun kardiyolog olmak için ortalama eğitim süresi 5 yıldır.

Kliniğimizde Uygulanmakta Olan Testler ve Posedürler

Kardiyoloji kliniğimizde kardiyoloji poliklinikleri, egzersiz stres test odası, ritim ve tansiyon holter üniteleri, ekokardiyografi görüntüleme ünitesi, koroner yoğun bakım ünitesi, kardiyoloji servis odaları, anjiyo ve elektrofizyoloji laboratuvarları koordineli olarak hizmet vermektedir.

Kardiyoloji poliklinikleri, egzersiz stres test odası, ritim ve tansiyon holter üniteleri ve ekokardiyografi görüntüleme ünitesi giriş katında hizmet vermektedir. 14 yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi 2. katta yer almaktadır. 30 yataklı Kardiyoloji Servisi 4. katta bulunmaktadır.

Kliniğimizde kardiyoloji alanındaki tüm teknolojik gelişmeler takip edilmekte ve kardiyoloji alanındaki tüm özel işlemler yapılabilmektedir. Bu prosedürler arasında TAVI (ciddi aort darlığında cerrahi olmayan aort kapak implantasyonu), periferik vasküler müdahaleler (ekstremite müdahaleleri), ventriküler taşiaritmilerin ve atriyal taşiaritmilerin ablasyon prosedürleri (kriyoablasyon ve radyofrekans ile üç boyutlu görüntüleme) yer alır. Kliniğimizde kompleks koroner arter girişimleri (bifurkasyon lezyonları ve kronik total oklüzyonlar,rotablatör uygulamaları), kalp pili yerleştirme işlemleri (ICD, KRT vb.) ve atriyal septal defekt ve ventriküler septal defektin perkütan kapatılması yapılmaktadır. Romatizmal mitral kapak hastalığının tedavisinde kliniğimizde balon valvüloplasti yapılmaktadır.

Kliniğimizde bulunan anjiyografi ünitesi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Akut koroner sendrom ile acil servise başvuran tüm hastaların değerlendirilmesi kardiyoloji uzmanları tarafından yapılır ve acil koroner anjiyografi ihtiyacı olan hastalara vakit geçirilmeden uluslararası kılavuzların belirlediği zaman diliminde güncel yaklaşımlarla hızlıca müdahale edilir.