Ortopedi Ve Travmatoloji
30 Kasım 2022

Klinik hakkında

Kliniğimiz 1974 tarihinde Okmeydanı SSK hastanesi bünyesinde kurulmuştur. 1982 yılında ise eğitim kliniği olarak kabul edilmiştir. O tarihten bugüne kadar Ortopedi ve Travmatoji alanında sadece İstanbul’daki değil tüm Türkiye’den gelen hastaların sorunlarına çözüm olmaya çalışmaktadır. Kliniğimiz vatandaşlara verdiği hizmetin yanı sıra aynı zamanda eğitim kliniğidir. Eğitim kliniğinin gereklerini yerine getirmek için Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları yetiştirmekte ve güncel tıbbi yayınlar takip edilmektedir. Kliniğimizde uzmanlık eğitim süresi beş yıldır. Bu süreç boyunca uzmanlık eğitimi gören doktor araştırma görevlileri acil serviste, ortopedi servisinde, ortopedi polikliniklerinde ve ameliyathanede ortopedi eğitim görevlileri ve uzmanları gözetiminde bilgi ve görgülerini geliştirmektedirler. Yine bu beş yıllık süreçte Genel Cerrahi, Acil Tıp, Plastik Cerrahi, Kalp Ve Damar Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Klinikleri’nde iç rotasyon ile eğitim görmektedirler. Eğitim dönemlerinde haftalık literatür sunumu, vaka takdimi, teorik ders anlatımı gibi eğitim faaliyetlerine katılmaktadırlar. Dış merkezlerde yapılan kongre, kurs gibi bilimsel aktivitelere katılmaları teşvik edilmekte ve çalışma planı buna göre oluşturulmaktadır. Kliniğimizde 2 (iki) Profesör Dr , 8 (sekiz) Doçent Dr , 3 (üç) Başasistan, 7 (yedi) Uzman Doktor mevcuttur. Servisimiz 70 yataklı olup, hastanemizin 5. Katında 1. Ve 2. Bloklarda bulunmaktadır. Polikliniğimiz ise -1. Katta 3. Blokta hizmet vermektedir. Acil serviste acil ortopedi muayene odası ve ortopedi müdahale odası bulunmakta olup 7/24 acil ortopedi hizmeti verilmektedir.

Özellikli Hizmetler:

Kliniğimizde Ortopedi ve Travmatoloji bölümünün içerdiği tüm cerrahiler yapılmaktadır. Ana başlıklar halinde Artroplasti (Protez Cerrahisi), Artroskopi (Spor Cerrahisi), Vertebra (Skolyoz, Omurga Eğrilikleri), Ortopedik Onkoloji (Kemik ve Yumuşak Doku Tümörleri), Çocuk Ortopedisi (Gelişimsel Kalça Çıkığı, Pes Ekinovarus), Travma Cerrahisi (Her Türlü Çocuk ve Yetişkin Kırık, Çıkık ve Yumuşak Doku Yaralanmaları), Deformite Cerrahisi (Kırık Sekellerine Bağlı Yanlış Kaynamalar, Kaynamamalar (Pseudoartroz), Doğuştan Eğrilikler, Kısalıklar) ve Ayak Cerrahisi de kliniğimizde yapılmaktadır.

Kliniğe Nasıl Ulaşılır?

Ortopedi ve Travmatoloji servisi hastanemizin 5. Katında 1. ve 2. Bloklarda bulunmaktadır. Polikliniklerimiz ise -1. Katta 3. Bloktadır.  Acil Ortopedi Muayene ise Acil Servis içinde 3. Blokta -2. Katta hizmet vermektedir.